Zaměstnanci jsou v práci spokojenější,
když mohou své směny ovlivňovat

S Dayswaps máte příležitost zapojit zaměstnance do plánování směn. Budou spokojenější, provoz efektivnější a jako tým budete celkově výkonnější. Lépe fungující tým a možnost ovlivnit své směny se projeví v individuální spokojenosti a následně menší fluktuaci.

V souladu s osobním životem

Rovnováha

Každý má ohledně směn jiné časové preference. Někdo vozí odpoledne děti na kroužky, jiný chodí ráno na přednášky. Jednomu vadí noční, druhý preferuje víkendy s rodinou. Všichni ale ocení, když budou směny v rámci možností respektovat jejich mimopracovní život. 

Nechte Vaše zaměstnance zadávat nedostupnosti – časové úseky kdy nemohou pracovat, potažmo si nepřejí mít směny. V rámci plánování tak budou přednostně dostávat směny v termínech, které jim vyhovují. V případě, že nebude volný žádný zaměstnanec, může manažer přiřadit směnu i přes zadanou nedostupnost.

časové preference zaměstnanců

Aktivní zapojení zaměstnanců pomůže všem

Umožněte pracovníkům částečně samoplánovat, vyděláte na tom dvakrát. Vy budete mít méně práce a zaměstnanci větší flexibilitu.

Harmonogram směn v mobilu

Neobsazené směny

Nabídku volných směn vidí zaměstnanci ve své aplikaci a dle libosti se na ně mohou hlásit. Ocení to všichni, kteří si chtějí něco nebo přivydělat, ale i Vy. V případě, že vznikne potřeba nové směny z kapacitních důvodů. Anebo někdo onemocní a jeho směnu bude třeba přeobsadit.

Samoplánování se dá účelně kombinovat i s tradičním direktivním plánováním. Páteřní směny obsadíte “natvrdo” a ty doplňkové necháte volné, aby si je zaměstnanci rozebrali mezi sebou. 

Zaměstnancům neunikne žádná podstatná informace, zbaví se pocitu, že nic nemohou ovlivnit a velmi ocení zapojení do tvorby harmonogramu svých směn.

Výměny směn

Všichni potřebujeme občas zajít k doktorovi nebo vyběhat něco na úřadech. Dejte zaměstnancům možnost jednoduše měnit směny mezi sebou. Vy nebudete muset obtelofonovávat náhradníky a zaměstnanci nebudou ve stresu z toho, že nestíhají něco důležitého zařídit. 

Dayswaps celou výměnu vyřídí způsobem, který nijak neovlivní provoz. Zaměstnanec prostřednictvím aplikace požádá o výměnu směny, systém vytipuje a osloví vhodné kandidáty, počká na jejich vyjádření a Vám pošle žádost o schválení. Jakmile výměnu odsouhlasíte, všem zúčastněným přijde potvrzení a plán směn se automaticky zaktualizuje. Po celou dobu všichni zúčastnění vidí v jaké fázi se výměna nachází.

Automatizované výměny směn mezi zaměstnanci

Pořád aktuální, vždy po ruce

Plán směn se neustále mění – nemocenské, nová zakázka, porucha stroje. Co se ale nemění je frustrace když si někdo naplánuje osobní program podle rozpisu směn, který není aktuální. Dotyčný bude buď naštvaný nebo nepřijde na směnu.

Změny v reálném čase

Každou úpravu, přidání či odebrání směny propisujeme do plánu v momentě, kdy manažer změnu potvrdí. Zároveň odesíláme upozornění všem, kterých se změna týká. Zaměstnanci si mohou zvolit, jakým způsobem chtějí informace dostávat – emailem, SMSkou, přes WhatsApp, Facebook Messenger apod..

Automatická komunikace směn zaměstnancům

V kapse i v Google kalendáři

Každý si může kdykoliv zobrazit plán svých směn, jediným omezením je síla WiFI signálu. Nikdo již nemusí ztrácet čas zjišťováním jaká verze platí – to co vidí je vždy aktuální. 

Pro ty, kteří preferují vidět všechny své akce, schůzky a směny na jednom místě, nabízí Dayswaps možnost propojení s Google kalendářem.

Důležité informace
na jednom místě

V aplikaci zaměstnanci vidí nejen svůj harmonogram a všechny volné směny, ale i počty hodin. Kdykoliv se tak mohou přesvědčit kolik hodin v daném měsíci již odpracovali a kolik jim toho ještě podle aktuálního plánu zbývá.

Harmonogram směn v mobilu

Vyzkoušejte si aplikaci z pohledu manažera

Připravili jsme pro Vás demo verzi, aby jste si mohli vše osahat naživo. Staňte se na chvíli manažerem oblíbené kavárny Nebe a přesvědčte se, jak je plánování a řízení směn s Dayswaps jednoduché. Demo odemknete zadáním emailu.