Plánování směn na míru Vašemu podniku

plánování směn na míru vašemu podniku

Fungování plánovače směn si nyní můžete přizpůsobit Vašim požadavkům. Přidali jsme do nastavení aplikace možnost přepínat mezi dostupnostmi/nedostupnostmi a automatickým/manuálním schvalováním výměn.

Časové preference zaměstnanců

Vyberte si, co mají zaměstnanci zadávat jako vstup pro plánování směn. Zdali, kdy pracovat můžou, nebo kdy nemohou. Tam, kde převažují HPP je lepší zvolit NEdostupnosti. Naopak, pokud máte hodně brigádníků, je praktičtější zadávání dostupností. 

V obou případech aplikace nabízí zaměstnancům směny podle jejich časových preferencí. Ať už prostřednictvím nabídek směn (tzv. burzy) nebo v rámci automatického plánování. 

Nepřítomnosti (dovolená, nemocenská, školení…) fungují stále stejně, bez ohledu na zvolený režim. 

Výchozím nastavením každého podniku je NEdostupnost. Chcete-li, aby zaměstnanci zadávali dostupnosti, zvolte tuto možnost v nastavení aplikace.

Zvolte jestli zaměstnanci zadávají dostupnosti nebo nedostupnosti

Schvalování výměn a burzy

Zvolte, zdali chcete schvalovat každou výměnu směny mezi zaměstnanci (manuální schvalování) nebo jestli se má směna přiřadit tomu, kdo se o ni přihlásí jako první (automatické schvalování). 

Stejné pravidlo bude platit i pro burzu směn. Zvolíte-li automatické schvalování, zaměstnanci si nabídnuté směny sami rozeberou podle hesla kdo dřív přijde ten dřív mele. V opačném případě zaměstnanci v aplikaci hlásí zájem o jednotlivé směny a manažer rozhoduje kdo kterou dostane. 

Výchozím nastavením je manuální schvalování. Pokud nechcete schvalovat každou jednotlivou výměnu, přepněte v nastavení na automatické schvalování směn.

Vyberte automatické nebo manuální schvalování výměn směn mezi zaměstnanci

Budete-li mít zájem, rádi Vám novinky předvedeme přímo v aplikaci. Stačí si vybrat termín, který Vám vyhovuje.      

Začněte odebírat náš Newsletter

Buďte vždy v obraze a získejte informace o plánování směn

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Co dalšího si přečíst?

jak správně naplánovat směny
Blog

Jak správně naplánovat směny

Dobře naplánované směny jsou základem fungování každého provozu. Plánování na začátku vypadá složitě, ale s naším návodem a trochou trpělivosti to zvládne i úplný začátečník.