Ušetřete čas, náklady a nervy díky automatickému plánovači směn​

Harmonogram budete mít hotový během několika minut. Vše je v souladu s pracovněprávními předpisy. Dokonce i když se rozhodnete v rozpisu směn udělat manuální úpravy.

Aplikce na automatické plánování směn
Aplikce na automatické plánování směn

Automatické plánování

Směny vytvoříte jako neobsazené. Přiřazení zaměstnanců zajistí automatický plánovač, který řídí všechny výpočty v průběhu plánování i následné práce se směnami. Jako pilná včelička neustále propočítává a porovnává různé varianty obsazení směn, aby Vám vždy mohl nabídnout tu optimální.

Plánovač propočítá varianty rozpisu směn

Plánovač jsme naprogramovali tak, že výsledný rozpis směn respektuje podmínky zákoníku práce a nedostupnosti jednotlivých zaměstnanců.

Pokud plánovač nemůže některou směnu obsadit, nechá ji volnou a je na manažerovi, jak s ní naloží. Manažer rovněž může přiřazeného zaměstnance vyměnit, když ví, že třeba tito dva se spolu zrovna moc nemusí.

Automatické plánování pracovních směn

Obsaďte směny jedním klikem

Pokud se u Vás věcí mění jak na běžícím pásu a každý den vypadá jinak. Neobsazené směny vytvoříte manuálně, případně je zkopírujete z jiného týdne. Spustíte plánování a obsazení směn za Vás udělá automatický plánovač.

Plánování pomocí šablon

Ideální řešení pro provozy s rovnoměrně rozvrženou pracovní dobou a ty, kde se určité skupiny směn pravidelně opakují (např. pracovní den a víkend). Šablony jednorázově vytvoříte a pak už jen kopírujete do příslušných dní. Plán směn tak budete mít hotový ještě rycheji.

Plánování směn pomocí šablon

Manuální plánování

Směny vytváříte pro konkrétní zaměstnance. Automatický plánovač v tomto případě plní roli asistenta, který připravuje seznam vhodných kandidátů. Manažer tak neztrácí čas zjišťováním jestli je zaměstnanec na směnu vhodný z hlediska podmínek zákoníku práce anebo nemá třeba naplánovaného zubaře.

manuální výběr zaměstnanců na směny

Kombinované plánování

Pro situace, kdy páteřní směny potřebujete obsadit zkušenými zaměstnanci
a zbytek pokrýt nováčky nebo brigádníky. Nejprve na klíčové směny přiřadíte zaměstnance dle vlastního výběru (viz. Manuální plánování). Následně necháte zbylé směny obsadit automatickým plánovačem (viz. Obsaďte směny jedním klikem).

Automatické plánování pracovních směn
manuální výběr zaměstnanců na směny